Hangi ürünü seçmeliyim? Hangisi daha kaliteli?

Milyonlarca insan mutfaklarında aşağıda açıklamalarını yapmaya çalıştığımız ürünleri kullanıyorlar. herhangi birisi için daha iyi vaya daha kötü diyemeyiz. Seçiminizi zevkiniz ve Kullanım alışkanlıklarınız doğrultusunda yapmalısınız. Bu ürünlerin hiçbiri bir cep telefonu veya plastik bir mutfak eşyasından daha zararlı değiller. Milyonlarca insan gibi sizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Mutfak tezgahları konusunda yanlış bilinen birçok husus bulunmakta. Bunların en başında gelen. Kuartz (QARTZ) taşın Çimstone olarak bilindiği gibi; Akrilik (ACRYLİC) ürünün Corian olarak bilinmesidir. Çimstone ve Corian birer markadır. Piyasamızda en az bu markalar kadar kaliteli ve daha uygun ürünler üretilmektedir. Size en uygun ürünün hangisi?  olduğunu öğrenmek ve daha detaylı bilgi alabilmek için.

0 212 5817181 ve 0 541 599 51 61 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

  •    GRANİT

Granit taş madeni olarak diğer madenler gibi  doğada bulunma sıklıkları, su emme oranı, sertlik derecesi, renk ve desenlerine göre kendi içinde ayrılarak, isimlendirilir ve değer kazanır. Granit doğada bulunan en sert taştır. Çok geniş bir kullanım alanı vardır. Yüz yıllardır insan oğlunun vazgeçilmez yapı malzemesidir. Granit mutfak tezgahı olarak fiyat değerlendirmesine göre kendi içerisinde en ucuz, ve en pahalı maliyetlere sahiptir. Granit tarih boyu asaletin ve zenginliğin simgesi olmuştur.

  •    QUARTZ

Quartz yine bir taş madeni olarak doğada bulunan minerallerdir. Granit ile arasındaki fark granitin blok halinde oluşmasının yanı sıra quartz daha farklıdır. Toz haline getirilen quartz çeşitli karışımlar ile elde edilen quartz harcı kalıplara dökülerek çeşitli kalınlıklarda masif plakalar halinde imal edilir. Mutfak tezgahı veya yapı malzemesi olarak granit kadar sert, dayanıklı bir ürün ve Doğada bulunmayan renkler elde edilmiş olur. Bu nedenle geniş bir pazara sahiptir.

  •    AKRİLİK

Akrilik masif, gözeneksiz, homojen bir yüzey malzemesi olup 1/3’ü akrilik reçineden 2/3’ü doğal minerallerden oluşur. Bu mineraller Alüminyum Trihidrat bileşimidir. Ortaya çıkan malzeme günümüzün en kullanışlı, hijyen, anti bakteriyel ve kolay işlenebilen üründür. Diğer ürünlere oranla daha geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  •    AHŞAP

Masif ahşap mutfak tezgahları. Meşe ağacının küçük parçaların birbirine eklenmesiyle elde edilen plakalar halinde üretilir. Üzerine özel bir yağ sürülerek. Isıdan ve sudan etkilenmesi önlenmiş olur. Başka herhangi bir işlem yapılmaz. İnsan oğlunun en temel kullanım malzemesidir. Sıcak, şık ve zengin bir görüntüsü vardır.